Microneedling

Mikrojehličkování neboli Microneedling je nová elegantní a vysoce účinná metoda, která stimuluje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu a spouští kaskádu omlazujících procesů v kůži. Je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, vyhlazuje drobné vrásky,účinná při léčbě jizev, strií, akné a hyperpigmentace.

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku.

Koncept mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky.

Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu.

Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. Proto každá takováto účinná látka ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena. Léčebný účinek výživných látek, např. sér, je tak mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost takovéto topické terapie až o několik set procent.

VÝHODY MICRONEEDLING TERAPIE

-vhodná pro všechny typy pokožky

-může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla

-nepoškozuje pokožku (není ablativní)

-nevyvolává citlivost pokožky na UV záření

-bez rizika změny barvy kůže

-vhodná i pro tenkou pleť

-vhodná i pro pleť po chemických peelinzích nebo laseru

-pro komfort pacientů mohou být použita topická anestetika

-krátká doba hojení

-proceduru je možné opakovat

-finančně výhodná metoda

INDIKACE

– Stárnoucí pokožka (pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky)

Je to alternativa k drobným faceliftovým procedurám. Je např. možné dosáhnout skvělého výsledku v oblasti nad očima, a to díky přirozenému zpevnění pokožky kolem obočí.

– Zesílení epidermis a posílení kompaktnosti dermis

Je to vhodná alternativa ablativního resurfasingu u pacientů s tenkou kůží. Téměř bezbolestná a finančně výhodná terapie oproti neablativní laserové terapii (frakční laser).

Vyhlazování jemných vrásek:

Mikrojehličkování vyvolává přirozenou syntézu kolagenu, významně zvyšuje penetraci účinných látek a tudíž léčebný účinek topických výživových sér je mnohonásobně vyšší.

Akné a jizvy:

Mikrojehličkování zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů.

Snižuje viditelnost jizev po akné, zlepšuje vzhled jizev po planých neštovicích,zlepšuje vzhled starých jizev a jizev po operacích.

Hyperpigmentace:

Redukuje pigmentové skvrny, pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.

PÉČE PO OŠETŘENÍ

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 – 48 hodin.

Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod).

Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených mikrokanálků. Mohlo by také dojít ke vzniku zánětlivého procesu ošetřené pokožky.

Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

NÁSLEDNÁ TERAPIE

Mikrojehličkování může být opakováno bez omezení v cyklu 3 sezení s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení.